Wizerunek marki dla firm usługowych B2B

Stworzymy dla Twojej firmy wizerunek, który w pełni odzwierciedli jej profesjonalizm i wyróżni ją na tle konkurencji
Masz poczucie, że klienci nie doceniają w pełni Twoich usług? Chcesz odświeżyć wizerunek Twojej firmy? Potrzebujesz nowego logo? Stworzymy dla Twojej firmy wizerunek, który będzie wzbudzał zaufanie Twoich klientów od pierwszej chwili i odzwierciedli profesjonalizm Twoich usług.
Wizerunek marki powinien w pełni oddawać charakter firmy, jej specyfikę i unikalność. Dlatego pracę nad wizerunkiem firmy rozpoczynamy od analizy strategicznej. Pozwala ona odpowiedzieć na kluczowe pytania dotyczące tego, w jaki sposób firma chce być postrzegana, w czym jest unikalna, co jest ważne dla jej klientów oraz co odróżnia ją od konkurencji.
Dlaczego strategia jest podstawą do stworzenia wizerunku marki dla firmy usługowej B2B?
Zobacz film i dowiedz się, jak tworzymy wizerunek marki spójny z jej strategią i pozycjonowaniem rynkowym.

Zobacz nasze wybrane realizacje

Wizerunek marki to coś więcej niż projekty graficzne

To, co nas odróżnia od firm brandingowych (zajmujących się projektowaniem logo) i agencji graficznych to to, że wizerunek marki jest dla nas częścią większego procesu. Od 12 lat wspieramy strategicznie i marketingowo firmy usługowe B2B. Projektowanie nowego wizerunku firmy jest dla nas wdrożeniem opracowanej wcześniej strategii i punktem wyjścia do dalszych działań marketingowych, w tym stworzenia firmowej strony internetowej i innych materiałów. Tylko wizerunek marki spójny ze strategią i pozycjonowaniem rynkowym firmy może przynieść zamierzone efekty i sprawić, że firma pozyska więcej lepszych klientów bez konieczności konkurowania ceną.

Najczęściej zadawane pytania

Moja firma działa na rynku od wielu lat. Logo jest stare, ale rozpoznawalne. Czy w takim przypadku warto je zmieniać?

Jeśli logo nie spełnia współczesnych standardów projektowania graficznego i obniża wizerunek marki, warto je wtedy co najmniej odświeżyć. Jeśli logo marki jest rozpoznawalne przy tworzeniu nowego logo zachowujemy charakterystyczne cechy dotychczasowego tak, aby klienci firmy widząc nowe logo nie mieli wątpliwości, do kogo ono należy.

Czy można poprawić wygląd firmowej strony bez zmiany logo?

Projekt graficzny strony internetowej powinien zawsze wynikać z projektu logo. Jeśli logo Twojej firmy zostało profesjonalnie zaprojektowane, wzmacnia wizerunek marki i pozycjonowanie rynkowe, wtedy nową stronę można zaprojektować w oparciu o dotychczasowe logo. Jeśli jednak logo nie prezentuje się dobrze i negatywnie wpływa na wizerunek firmy, wtedy stworzenie skutecznej strony wymaga również zmiany logo.

Co to jest pozycjonowanie rynkowe?

Pozycjonowanie rynkowe mówi o tym, jaką unikalną wartość daje klientowi Twoja firma i jakie miejsce w jego głowie zajmuje Twoja marka. Więcej na temat pozycjonowania rynkowego możesz dowiedzieć się, oglądając nasze filmy lub czytając naszego bloga.

Czy tworzycie wizerunek marki także dla firm, które dopiero powstają?

Tak, tworzyliśmy i tworzymy również koncepcje wizerunku marki dla firm, które dopiero powstawały i wchodziły na rynek. Pracę zawsze rozpoczynamy od przeprowadzenia analizy strategiczno-marketingowej, określenia docelowego odbiorcy i stworzenia pozycjonowania rynkowego. Na tej podstawie tworzymy wizerunek marki spójny z pozycjonowaniem rynkowym i je wzmacniający.

Czy możecie stworzyć logo bez strategii?

Jeśli firma ma strategię i jasno określone pozycjonowanie rynkowe, wtedy jesteśmy w stanie stworzyć identyfikację wizualną bez przygotowywania strategii.
BEZPŁATNY KURS MAILOWY
Zapisz się na bezpłatny 5-dniowy kurs mailowy
„Skuteczny marketing dla firm usługowych B2B”
Codziennie, przez 5 dni będziesz otrzymywać na podany adres e-mail jedną lekcję z solidną dawką wiedzy marketingowej.
Zapisz się
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w zakresie marketingu Twojej firmy?
Skontaktuj się bezpośrednio z ekspertem

Zadzwoń

61 67⁃00⁃393

Wyślij e-mail

zapytaj@truszkowski.pl

Zapraszam do kontaktu. Z przyjemnością odpowiem na wszelkie Państwa pytania.

dr Jacek Truszkowski
Prezes Truszkowski
Consulting Group

Wyślij wiadmość

Aby wysłać formularz, uzupełnij pola oznaczone na czerwono.
Twoja wiadomość została wysłana!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Wyślij

61 67-00-393

zapytaj@truszkowski.pl

ul. Dąbrowskiego 29 biuro 3

60-840 Poznań

2022