O nas

Jesteśmy firmą doradczą, która specjalizuje się w strategii i marketingu usług B2B.
Kiedy pytamy naszych klientów, dlaczego zdecydowali się na współpracę z nami, bardzo często słyszymy odpowiedź: „Szukałem ekspertów, którzy rozwiążą mój problem. Przeglądałem strony różnych firm. Wszyscy piszą, że mają zespół ekspertów – czyli kogo? W większości przypadków nie wiedziałem, z kim faktycznie będę pracować. U was było inaczej. Wybierając was, miałem pewność, że osobiście zajmiecie się moją firmą”.

Właśnie w taki sposób działamy. Truszkowski Consulting Group to przede wszystkim my – Ewa i Jacek Truszkowscy, eksperci z zakresu strategii i marketingu firm usługowych B2B. Nasz zespół tworzą także specjaliści z innych dziedzin, jednak wybierając współpracę z naszą firmą, wybierasz nas. Jak mówi amerykańskie powiedzenie: zatrudniasz nas, dostajesz nas („you hire us, you get us”).

Z kim będziesz pracować?

Ewa Truszkowska

Strateg biznesowy i marketingowy z wieloletnim doświadczeniem zdobytym w Polsce oraz w Stanach Zjednoczonych – pracowała przy największych kampaniach marketingowych w Polsce; ukończyła certyfikowane studium podyplomowe z zakresu strategii biznesowych w Darden School of Business na University of Virginia; członek American Marketing Association; przygotowała kilkadziesiąt strategii marki, strategii marketingowych i pracowała przy ich wdrożeniu; właścicielka agencji Adpresso zajmującej się prowadzeniem kampanii Google Ads i posiadającej status Google Partner; autorka kursu „Skuteczne kampanie Google Ads”;

dr Jacek Truszkowski

Ekspert w dziedzinie strategii, marketingu cyfrowego i rynków finansowych – doktor nauk ekonomicznych; wieloletni wykładowca akademicki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz w Wyższej Szkole Bankowej; autor kilkunastu publikacji, w tym podręczników dla studentów oraz opracowań wydanych przez Narodowy Bank Polski; pracował dla firm notowanych na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych; przygotował kilkadziesiąt strategii oraz kilkaset analiz ekonomicznych przedsiębiorstw; od połowy lat 90. zajmuje się programowaniem, stworzył kilkadziesiąt serwisów internetowych; współtworzył pierwsze polskie start-upy;

W naszym tworzonym przez lata zespole pracują specjaliści z wielu dziedzin, m.in. marketingu, copywritingu, grafiki, programowania, copywriterzy, kampanii w Internecie.

Pierwsze 10 lat naszej działalności

Naszą firmę założyliśmy z dwóch powodów. Pierwszym z nich była (i nadal jest) chęć wykorzystania naszej wiedzy i doświadczenia zdobywanego w Polsce i w Stanach Zjednoczonych, aby pomóc przedsiębiorcom rozwijać ich firmy. Drugim powodem jest to, że strategie, marketing i nowe technologie są tym, czym naprawdę od lat się pasjonujemy. Poza tym ogromną satysfakcję sprawia nam obserwowanie, jak nasze działania zmieniają na lepsze firmy i, często w konsekwencji, także życie naszych klientów.

Przez pierwsze 10 lat naszej działalności pomagaliśmy naszym klientom skutecznie konkurować, tworząc dla nich strategie biznesowe, strategie marki, strategie marketingowe i wdrażając je. Łącząc nasze ogromne doświadczenie programistyczne i  marketingowe, tworzyliśmy także serwisy internetowe, systemy informatyczne, aplikacje, sklepy internetowe. Założyliśmy również jedną z czołowych agencji marketingu internetowego w Polsce, specjalizującą się w prowadzeniu kampanii Google Ads – Adpresso.

Pracowaliśmy zarówno z dużymi, rozpoznawalnymi firmami i instytucjami, takimi jak np. Apart, bank SGB czy Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, jak i z mniejszymi firmami.

Po 10 latach podjęliśmy decyzję, aby skoncentrować się w naszej działalności tylko na pomocy klientom z branży usługowej B2B. Sektor usług B2B jest na tyle specyficzny i wymagający, że potrzeba wiedzy z wielu dziedzin i pełnego zaangażowania, aby dobrze poznać daną firmę i rozwiązać jej problemy. Zauważyliśmy, że klientom z tej branży jest wyjątkowo trudno znaleźć ekspertów, którzy będą w stanie im pomóc. Z tego powodu postanowiliśmy skupić się właśnie na tej grupie.

Nasi wybrani klienci

Zobacz, jak dzięki nam rozwinęły się firmy naszych klientów

Gry edukacyjne dla dzieci do nauki matematyki

Opracowana przez nas strategia dla obecnych na rynku od ponad 20 lat kart matematycznych objęła zmianę pozycjonowania rynkowego, nazwy, identyfikacji wizualnej i wszystkich działań marketingowych, co zaowocowało ponad dwunastokrotnym zwiększeniem przychodów ze sprzedaży.

Czytaj więcej

Osiedle domów jednorodzinnych pod Poznaniem

Nasza strategia marketingowa i jej wdrożenie – przygotowaliśmy m.in. projekt logo, makiety strony internetowej, folder reklamowy i materiały na targi mieszkaniowe – przełożyły się na sprzedaż 85 procent domów z I etapu inwestycji jeszcze przed zakończeniem budowy.

Czytaj więcej

Firma zajmująca się czyszczeniem instalacji przemysłowych

W ramach strategii opracowaliśmy nowe pozycjonowanie rynkowe oraz stworzyliśmy nowy wizerunek firmy, co przełożyło się na pozyskiwanie większej liczby pożądanych klientów.

Czytaj więcej

Nasza firma dziś

Od kliku lat pracujemy z właścicielami firm usługowych z sektora B2B, pomagając im pozyskiwać więcej lepszych klientów, osiągnąć stabilność biznesu i zwiększyć jego zyskowność. Wykorzystujemy naszą wiedzę i doświadczenie, aby kompleksowo wspierać naszych klientów w zakresie marketingu i strategii – od koncepcji po jej wdrożenie.

Naszą misją jest pomaganie firmom usługowym B2B w tym, aby stały się wysoce zyskowne i mogły lepiej konkurować na rynku dzięki przemyślanej strategii i jej skutecznemu wdrożeniu.

Nasza filozofia współpracy

Mówi się, że „business is business”. Dla nas jednak liczy się partnerstwo.

Patrzymy na biznes przez pryzmat klientów, a nie stojących za nimi zleceń. Ważne jest dla nas budowanie długoterminowych relacji i świadczenie usług zgodnie z zasadą, w której obie strony odnoszą korzyść (win-win strategy). Ponadto zawsze pracujemy z klientem, a nie dla klienta.

Jesteśmy niedużą firmą. Świadomie nią pozostajemy.

Jedynie będąc niedużą firmą, jesteśmy w stanie zagwarantować indywidualne podejście do problemów każdego klienta i w pełni się zaangażować. W większej strukturze nie byłoby to możliwe – duże firmy często proponują klientom nieidealne rozwiązania, a my takich nie uznajemy.

Szablony zdominowały świat. My działamy poza schematem.

Klient oczekuje indywidualnego podejścia i usług idealnie dopasowanych do jego potrzeb. Niestety powszechnie wykorzystywane szablony i schematy (również myślenia) sprawiają, że zróżnicowane problemy klientów traktowane są niemal identycznie. My nie działamy szablonowo – zawsze angażujemy się, poznajemy firmę i dostosowujemy rozwiązania do jej potrzeb.

O sukcesie decydują detale. My przykładamy do nich wagę.

Pracując z klientami od kilkunastu lat obserwujemy, że o sukcesie decydują detale. To one odróżniają firmy wysoce zyskowne od tych osiągających przeciętne dochody. Dlatego zawsze przykładamy wagę do najdrobniejszych detali, nigdy nie satysfakcjonuje nas coś, co nie jest optymalne. Dla każdego klienta pracujemy tak, jakbyśmy pracowali dla siebie.

Nie musisz wiedzieć, co Ci jest potrzebne. Od tego masz nas.

Przychodząc do nas, nie musisz wiedzieć, czego tak naprawdę potrzebujesz. Wystarczy, że powiesz nam, z czym masz problem i co chciałbyś osiągnąć, a my dokładnie zdiagnozujemy, z czego dany problem wynika i w jaki sposób należy go rozwiązać. Przychodząc do nas, masz na wyłączność ekspertów, którzy Ci pomogą, a nie tylko wykonawcę, który wykona zlecenie.

BEZPŁATNA KONSULTACJA

Masz pytanie lub problem z marketingiem?

Pierwsza 60-minutowa konsultacja na nasz koszt.

ZAREZERWUJ TERMIN

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w zakresie marketingu Twojej firmy?
Skontaktuj się bezpośrednio z ekspertem

Zadzwoń

61 67⁃00⁃393

Wyślij e-mail

zapytaj@truszkowski.pl

Zapraszam do kontaktu. Z przyjemnością odpowiem na wszelkie Państwa pytania.

dr Jacek Truszkowski
Prezes Truszkowski
Consulting Group

Wyślij wiadmość

Aby wysłać formularz, uzupełnij pola oznaczone na czerwono.
Twoja wiadomość została wysłana!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Wyślij

61 67-00-393

zapytaj@truszkowski.pl

ul. Dąbrowskiego 29 biuro 3

60-840 Poznań

2022