szybki kontakt: +48 61 67-00-393 | zapytaj@truszkowski.pl | G+

zadzwoń
61 67-00-393

napisz
zapytaj@truszkowski.pl

odwiedź nas
ul. Dąbrowskiego 29 biuro 3, 60-840 Poznań

Pozyskiwanie finansowania

Pomożemy Ci pozyskać środki finansowe na realizację Twojego pomysłu biznesowego

Istnieje wiele możliwości zdobycia pieniędzy na realizację interesujących przedsięwzięć. Chociaż kredyty bankowe są najbardziej rozpowszechnione, jesteśmy w stanie pomóc Ci zdobyć finansowanie także z innych źródeł, takich jak emisja akcji czy obligacji.

Skąd możemy pozyskać dla Ciebie kapitał

Przeanalizujemy i doradzimy Ci, która forma w Twoim przypadku jest dla Ciebie najkorzystniejsza i najbezpieczniejsza.

Z kim będziesz pracował

dr Jacek Truszkowski

Założyłem i kieruję firmą Truszkowski Consulting Group. Moją pasją są finanse, dlatego od ponad 10 lat pomagam przedsiębiorcom odnieść sukces pozyskując dla nich finansowanie lub przygotowując wyceny. Bycie przedsiębiorcą łączę z pracą naukową. Wykładam na wyższych uczelniach i piszę książki. W pracy naukowej wykorzystuję doświadczenie praktyczne. W każdym projekcie realizowanym przez moją firmę zawsze uczestniczę osobiście.

Wiem, że od pozyskania kapitału może zależeć przyszłość czyjeś firmy, dlatego nad każdym projektem pracuję osobiście.

Dowiedź się więcej o mnie i o mojej firmie

Nasz zespół gwarancją sukcesu

Pozyskanie kapitału jest złożonym procesem. Często wymaga ono interdyscyplinarnego podejścia. Dlatego przez lata udało nam się zbudować zespół doświadczonych ekspertów. Pracujemy z pasją, bo każdy projekt to dla nas nie tylko praca, ale także wyzwanie.

Mamy ekspertów od

Wyróżnia nas wiedza, doświadczenie… i marketing

Niezależnie czy szukamy dla Ciebie finansowania u inwestorów czy w bankach, muszą oni zrozumieć i uwierzyć w Twój pomysł. Jedynie wtedy uda nam się uzyskać od nich środki na Twoje przedsięwzięcie.

Jako jedyna firma działająca na rynku finansowym mamy doświadczenie również w marketingu. Dzięki temu wszystkie dokumenty kierowane do inwestorów lub banków są zoptymalizowane pod kątem przekazu marketingowego. Sprawia to, że jesteśmy w stanie pozyskać dla Ciebie finansowanie na bardzo dobrych warunkach.

Ewa Truszkowska

Moja pasja do marketingu zrodziła się 10 lat temu, gdy pracowałam w dziale marketingu w Stanach Zjednoczonych. Stamtąd do dziś czerpię inspiracje i wiedzę. Pracowałam przy największych projektach marketingowych w Polsce, dzięki czemu znam krajowe realia. Obecnie specjalizuję się w przygotowywaniu strategii dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz w marketingu internetowym.

Każdy przedsiębiorca wierzy w swoje przedsięwzięcie, ale często nie potrafi przekonać do niego innych. Ja pomagam mu to zrobić.

Jak pozyskujemy kapitał

Pomożemy Ci przejść przez cały proces pozyskania kapitału — niezależnie czy jest to zdobycie kredytu bankowego czy publiczna emisja akcji na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Od momentu, gdy zaczniesz z nami współpracę. Twój problem to już nasz problem.

 • 1

  ustalenie wysokości zapotrzebowania na kapitał

  poznanie specyfiki przedsiębiorstwa

  stworzenie modelu finansowego

 • 2

  określenie dostępnych form pozyskania kapitału

  przygotowanie wyceny

  analiza bieżącej sytuacji na rynku finansowym

  analiza preferencji właścicieli

 • 3

  przygotowanie stosownej dokumentacji

  przygotowanie biznesplanu

  przygotowanie wstępnej prezentacji

  opracowanie dokumentów ofertowych (np. memorandum inwestycyjnego)

 • 4

  organizacja procesu pozyskania kapitału

  zorganizowanie inwestorów

  przygotowanie umowy inwestycyjnej

  negocjacje z instytucjami i inwestorami

Zapraszamy na spotkanie przy kawie, na którym bezpłatnie wyjaśnimy Ci cały proces oraz możliwości pozyskania kapitału.

napisz lub zadzwoń

zapytaj@truszkowski.pl

61 67 00 393

Pracujemy w Poznaniu i w Warszawie

Chociaż biuro mamy w Poznaniu świadczymy usługi dla firm z całej Polski. Większość z nich ma swoje siedziby w Poznaniu i w Warszawie.

Studium przypadku

Cel właściciela — pozyskanie finansowania na przekształcenie kamienicy w luksusowy apartamentowiec w Centrum Poznania lub jej sprzedaż.

1

Przygotowanie projekcji finansowej

Pierwszym krokiem było sporządzenie projekcji finansowej i oszacowanie opłacalności projektu dla różnych scenariuszy

 

3

Stworzenie memorandum inwestycyjnego drogą do sukcesu

Kluczem do pozyskania inwestora było przygotowanie dokumentu, w którym przedstawiony został potencjał nieruchomości, a nie jedynie zdjęcia jej obecnego stanu. W memorandum inwestycyjnym znalazła się prezentacja całego biznesplanu inwestycji, czyli całej strategii marketingowej, projekcji finansowej oraz przygotowanych wizualizacji kamienicy po remoncie.

2

Opracowanie koncepcji marketingowej

W drugim kroku opracowano koncepcję marketingową i strategię biznesową – zarówno dla kamienicy po rewitalizacji, jak i dla podmiotów mogących dostarczyć kapitał.

4

Pozyskanie inwestora
 

W ostatnim etapie poszukiwano inwestora skłonnego wyłożyć kapitał na projekt inwestycyjny. W tym celu prowadzono rozmowy z bankami, funduszami inwestycyjnymi oraz inwestorami prywatnymi. Projekt zakończono sukcesem